Bialscy policjanci zatrzymali 36-latka poszukiwanego listem gończym

Bialscy policjanci zatrzymali 36-latka poszukiwanego listem gończym

Podzielcie się informacją

Bialscy policjanci zatrzymali 36-latka poszukiwanego listem gończym za włamania. Mężczyzna próbował uniknąć odpowiedzialności, ukrywając się między innymi za granicą naszego kraju. Zatrzymany 36-latek usłyszał też kolejne zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniami, do których doszło w ubiegłym roku na terenie miasta. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.

Bialscy kryminalni zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Biała Podlaska poszukiwanego listem gończym za przestępstwo kradzieży z włamaniem. Mężczyzna chcąc uniknąć wymierzonej kary, od końca listopada ubiegłego roku ukrywał się przed organami ścigania. Przebywał między innymi za granicami naszego kraju.

Policjanci krok po kroku ustalili miejsce, gdzie obecnie przebywa. W trakcie działań bialskich kryminalnych aktywnie wspierali również funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie a także bialscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą oraz kryminalni z janowskiego komisariatu. Mężczyznę zatrzymano na terenie gminy Konstantynów w domu należącym do znajomego. Był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów, gdyż nie spodziewał się, że wpadną na jego trop.

Zatrzymany 36-latek był w zainteresowaniu mundurowych również w związku z szeregiem kradzieży i kradzieży z włamaniem do których doszło we wrześniu i październiku ubiegłego roku na terenie miasta i gminy Biała Podlaska. Wówczas sprawcy włamali się między innymi do myjni bezdotykowej oraz automatu zręcznościowego a także garaży.  Mężczyznę podejrzewano o udział w tych czynach. 36-latek usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie też za kradzież karty bankomatowej i włamania na konto mieszkańca Białej Podlaskiej. Straty pokrzywdzonych wyniosły wówczas niemal 22,5 tysiąca złotych.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 36-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 1,6 roku.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.