policja biała podlaska

Bialscy policjanci ustalili sprawców włamania oraz kradzieży

Podzielcie się informacją

Bialscy policjanci ustalili sprawców włamania oraz kradzieży na terenie dwóch niezamieszkałych posesji w gminie Biała Podlaska. Łupem „amatorów cudzego mienia” padł metalowy sprzęt i przedmioty na łączną kwotę niemal 4 tysięcy złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 19 i 22 lat. Ich 16-letni kompan odpowie przed sądem rodzinnym.

W połowie kwietnia do bialskiej komendy zgłosił się  mieszkaniec miasta. Z relacji mężczyzny wynikało, że nieznani sprawcy włamali się do budynków gospodarczych znajdujących się na terenie gminy Biała Podlaska. Skradli tam sprzęt rolniczy na kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Z uwagi na to, że mężczyzna nie mieszka na terenie gospodarstwa nie był w stanie podać dokładnej daty kiedy doszło do włamania.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze potwierdzili, że przedmioty skradzione pokrzywdzonemu sprzedano na jednym ze skupów złomu na terenie gminy Biała Podlaska. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, ustalili też personalia mężczyzn podejrzewanych o udział w zdarzeniu. Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców gminy Biała Podlaska w wieku 19 i 22 lat. Funkcjonariusze ustalili, że w sprawie ma swój udział również 16-letni bialczanin.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci potwierdzili, że nie jest to jedyny czyn na koncie młodzieńców. Podejrzewani są także o kradzież metalowej bramy wjazdowej, rowerów oraz innych metalowych przedmiotów i narzędzi z terenu innej również niezamieszkałej posesji. Do tego zdarzenia doszło pod koniec marca na terenie gminy Biała Podlaska. Przestępstwo to nie było jeszcze zgłoszone organom ścigania. Także w tym przypadku „amatorzy cudzego mienia” sprzedali skradzione przedmioty na punkcie skupu złomu. O udział w tym zdarzeniu podejrzewany był dodatkowo kolejny 19-letni mieszkaniec tej samej gminy.

Łączna wartość strat oszacowano na kwotę niemal 4 tysięcy złotych. Młodzieńcy usłyszeli już zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku kradzieży kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast o dalszym losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.