policja biała podlaska

Bialscy policjanci ustalili sprawców kradzieży przewodów elektrycznych

Idźcie i siejcie ;)

Bialscy policjanci ustalili sprawców kradzieży przewodów elektrycznych z nowobudowanej hali magazynowej. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę niemal 4 tys. zł. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 38 i 43 lat. Odpowiadać będą w warunkach recydywy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Do zdarzenia doszło w styczniu br. na terenie Białej Podlaskiej. Nieznani sprawcy weszli na teren nowobudowanej hali magazynowej. Łupem „amatorów cudzego mienia” padły przewody elektryczne, rozprowadzone już po budynku, które wycenione zostały przez pokrzywdzonego na kwotę niemal 4 tys. zł.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. W trakcie prowadzonych czynności ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o udział w zdarzeniu. Do sprawy zatrzymany został 38-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej oraz jego  43-letni znajomy. Z ustaleń policjantów wynikało, że skradzione mienie sprzedane zostało w punkcie złomu na terenie gminy Biała Podlaska.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Odpowiadać będą w warunkach recydywy gdyż w ostatnim okresie odbywali karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. 43-latek odpowiadał będzie również za kradzież roweru. Do tego zdarzenia doszło w połowie kwietnia br. na ul. Kolejowej  w Białej Podlaskiej. Tu wartość strat oszacowana została na kwotę 1200 zł. Odzyskany jednoślad powrócił już do właściciela >>>Alert przyniósł pozytywny skutek – rower wrócił do właściciela<<<.

Bialscy policjanci ustalili sprawców kradzieży przewodów elektrycznych
Miejsce kradzieży.

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny – Informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.