Bialscy policjanci sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do przepisów

Bialscy policjanci sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do przepisów

Idźcie i siejcie ;)

Trwa kolejny weekend, w którym bialscy policjanci prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Liczne patrole sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do przepisów związanych z przemieszczaniem się osób w miejscach publicznych. Nadal weryfikują również czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania. Apelujemy zostań w domu – chroń swoje życie.

Bialscy policjanci w tym niełatwym i niebezpiecznym dla wszystkich czasie nieprzerwanie wykonują swoje ustawowe obowiązki, których zakres w obliczu epidemii koronawirusa znacznie się zwiększył. Funkcjonariusze sprawdzają czy obywatele stosują się do przepisów związanych z przemieszczaniem się osób w miejscach publicznym. W związku z tym na ulicach powiatu pojawiła się znacznie większa liczba patroli, w tym patroli pieszych. Skupiamy nasze działania na patrolowaniu ulic miast i mniejszych miejscowości. Kontrolujemy miejsca, w których mogą gromadzić się osoby. W działaniach wspierają nas też inne służby w tym Straż Miejska jak też żołnierze 23 Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej.

W trakcie służby funkcjonariusze sprawdzają cel wyjścia czy wyjazdu z domu, a także to czy piesi oraz kierowcy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa. Mundurowi sprawdzają również czy sklepy i punkty usługowe funkcjonujące w obecnym okresie, przestrzegają przepisów dotyczących ilości wpuszczanych do środka klientów. Kontroli podlega także respektowanie przez kupujących „godzin dla seniora”.

W dalszym ciągu będziemy przypominać o zasadach jakimi w trosce o zdrowie własne i bliskich powinniśmy się wszyscy kierować. W tym celu funkcjonariusze nadal podawać będą przez urządzenia głośnomówiące komunikaty o pozostaniu w domu i wychodzeniu na zewnątrz jedynie w wyjątkowych, określonych przepisami sytuacjach.

Ograniczenie kontaktów i unikanie skupisk ludzkich, to jedna z podstawowych zasad w walce z epidemią. Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym trudnym dla nas wszystkich momencie ważne jest by stosować się do poleceń funkcjonariuszy. Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy mają na celu ochronę zdrowia i życia jak też bezpieczeństwa nas wszystkich. Zostań w domu – chroń swoje życie.

Źródło: POLICJA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.