Spotaknie policjantów z Seniorami
Kronika służb Z Białej Podlaskiej

Bialscy policjanci spotkali się z seniorami

Bialscy policjanci spotkali się z  seniorami, członkami klubu „Promyk”. Funkcjonariusze przybliżyli uczestnikom założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”. Apelowali także o czujność w kontaktach z nieznajomymi. Wiele uwagi poświęcono również bezpieczeństwu w ruchu drogowym i znaczeniu elementów odblaskowych.

Bialscy policjanci spotkali się z seniorami. Wczoraj (02.02.) policjanci Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego KMP w Białej Podlaskiej spotkali się z członkami Klubu Seniora ”Promyk”. Spotkanie odbyło się w bialskim Klubie Kultury Eureka. W trakcie prelekcji funkcjonariusze przybliżyli zebranym założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”, które służą poprawie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Apelowali również o czujność w kontaktach z nieznajomymi, przybliżając metody, jakimi posługują się oszuści, aby wyłudzić od osób starszych pieniądze i kosztowności. Omówili w jaki sposób powinni postępować seniorzy, żeby nie dać się oszukać i być bezpiecznym w miejscu zamieszkania.

Podczas wykładu dotyczącego bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusze przypomnieli słuchaczom zasady dotyczące bezpieczeństwa osób starszych będących uczestnikami ruchu drogowego zarówno jako piesi, rowerzyści, czy kierowcy lub pasażerowie pojazdów. Nie zabrakło także informacji dotyczących obowiązku korzystania z elementów odblaskowych.

Na zakończenie uczestnicy spotkania wymienili się doświadczeniami, spostrzeżeniami oraz cennymi uwagami. Policjanci przygotowali również elementy odblaskowe, które przekazane zostały zebranym.

Źródło materiału i foto: lubelska.policja.gov.pl

Bialscy policjanci spotkali się z seniorami Bialscy policjanci spotkali się z seniorami

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.