Bialscy policjanci promowali zawód policjanta
Janów Podlaski Kronika służb

Bialscy policjanci promowali zawód policjanta

Bialscy policjanci promowali zawód policjanta w ramach tzw. „Dni otwartych szkoły”. Organizatorem spotkania był Zespół Szkół Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim, gdzie od lat funkcjonują klasy mundurowe. Na przygotowanym stoisku młodzież miała okazję dowiedzieć się jak wygląda służba w Policji oraz dobór do naszej formacji.

Wczorajsze „Dni Otwarte” odbyły się na terenie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. Organizatorem spotkania był Zespół Szkół Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim, gdzie od lat funkcjonują klasy mundurowe. Uczestniczyli w nim zarówno uczniowie szkoły promujący swoje klasy, jak również młodzież z terenu powiatu, która właśnie teraz stoi przed wyborem szkoły średniej. Był to dzień, który służył zachęceniu młodzieży do podjęcia nauki na oferowanych kierunkach, a także promocja służby w umundurowanych formacjach.

Na przygotowanym przez policjantów bialskiej komendy oraz komisariatu w Janowie Podlaskim stoisku, można było obejrzeć elementy umundurowania i wyposażenia wykorzystywany przez policjantów.

Chętni, odwiedzający „policyjne stoisko” mogli spotkać się także z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusz zabrał ze sobą walizkę kryminalistyczną. Opowiadał o metodach zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Zainteresowani mogli zobaczyć jak zabezpiecza się ślady linii papilarnych.

Policjanci opowiadali również o poszczególnych etapach postępowanie kwalifikacyjnego oraz wymogach jakie należy spełnić by w przyszłości zostać jednym z nas.

Dla osób odwiedzających tego dnia janowską stadninę policjanci przygotowali foldery, w których poza informacjami na temat procedury kwalifikacyjnej znalazły się też informacje o sposobie i miejscu złożenia dokumentów.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.