Bialscy policjanci na "Dniu Seniora"
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Bialscy policjanci na “Dniu Seniora”

Wczoraj w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury odbył się „Dzień Seniora”. Na obchody zaproszeni zostali również policjanci bialskiej komendy. Funkcjonariusze omówili przykłady i sposoby działania sprawców oszustw „na wnuczka czy policjanta” prelekcje były też doskonalą okazją by zaprezentować spot policji lubelskiej ”Nie daj się oszukać – Oszustom Stop”. Na zakończenie spotkania funkcjonariusze wręczyli seniorom elementy odblaskowe.

Wczoraj w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury przy ul. Brzeskiej obchodzony był „Dzień Seniora”. Organizatorzy poza częścią artystyczna przygotowali dla uczestników spotkania część profilaktyczną. Na obchody „Dnia Seniora” zaproszeni zostali również policjanci Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Mundurowi przedstawili informacje na temat oszust dokonywanych przez sprawców oraz sposobów uchronienia się przed nimi. Omówione zostały zasady zachowania się w przypadku próby dokonania oszustwa oraz algorytm postępowania po takim zdarzeniu. Nie zabrakło również przykładów takich przestępstw, które zaistniały na terenie powiatu bialskiego.

Obchody „Dnia Seniora” były doskonalą okazją by zaprezentować uczestnikom spoty lubelskiej policji „Nie daj się oszukać – Oszustom Stop”.

Osoby starsze, często przez swoją ufność i chęć pomocy innym narażone są w większym stopniu na działanie ze strony przestępców. Pomysłowość oszustów jest nieograniczona – mogą podawać się za członków rodziny, pracowników administracji, inkasentów, przedstawicieli banków, instytucji pomocowych, ale także za osoby potrzebujące i skrzywdzone przez los. Wszystko po to, by wzbudzić zaufanie, a potem okraść.

Na zakończenie mundurowi przekazali uczestnikom spotkania opaski odblaskowe, przypominając o jakże ważnym obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po drogach po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.