Bialscy policjanci kontrolują przestrzeganie obowiązujących obostrzeń

Bialscy policjanci kontrolują przestrzeganie obowiązujących obostrzeń

Podzielcie się informacją

Bialscy policjanci każdego dnia prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się Covid-19. W ramach codziennych służb prowadzą wzmożone kontrole w galeriach i placówkach handlowych oraz środkach komunikacji miejskiej pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów sanitarnych. Sprawdzają, czy klienci zachowują dystans społeczny oraz stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa. W działaniach wspierają ich funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Bialscy policjanci nieustannie prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Każdego dnia kontrolują setki osób objętych kwarantanną. W trosce o ochronę życia i zdrowia ludzkiego, sprawdzają również, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących przepisów.

Policjanci kontrolują, czy osoby przebywające w sklepach i galeriach handlowych zasłaniają usta i nos maseczką. Sprawdzają także przestrzeganie tego obowiązku przez osoby podróżujące środkami komunikacji publicznej. Policyjne działania wspierają funkcjonariusze Straży Miejskiej w Białej Podlaskiej.

Apelujemy o stosowanie się do obowiązujących obostrzeń i przypominamy, że osoba, która nie stosuje nakazów i zakazów wprowadzonych w związku z pandemią musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Za takie wykroczenie może otrzymać mandat, policjanci mogą również skierować sprawę do sądu.

Pamiętajmy, że zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Pandemia nie zniknęła, natomiast jej skutków można w dużej mierze uniknąć stosując się do obowiązujących przepisów.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.