komenda miejska policji w Białej Podlaskiej
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Bialscy kryminalni ukrócili darmowe “pokupki”

Bialscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców, którzy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na terenie miasta okradli pięć sklepów. Ich łupem padły pieniądze, kosmetyki, odzież, wyroby tytoniowe i zabawki. Pokrzywdzeni oszacowali poniesione straty na kwotę ponad 2.800 złotych. Wczoraj 21-latek i 23-latek usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

W połowie listopada na terenie miasta doszło do dwóch kradzieży sklepowych. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że w jednym ze sklepów trzej młodzi mężczyźni ukradli kosmetyki. Z drugiego zabrali natomiast wyroby tytoniowe i pieniądze.

Jak zawsze w przypadku tego typu przestępstw nad sprawą zaczęli pracować policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Szybko ustalili, że związek z kradzieżami ma trzech obywateli Białorusi w wieku od 21 do 24 lat, którzy co jakiś czas przyjeżdżają do Białej Podlaskiej.

Przez kilka kolejnych tygodni policjanci czekali na pojawienie się mężczyzn w mieście. W ubiegły wtorek doszło do zatrzymania dwóch z nich. 21-latek i 23-latek posiadali przy sobie kosmetyki, odzież i zabawki. Nie potrafili wyjaśnić jak weszli w ich posiadanie. Kryminalnym udało się ustalić, że przedmioty pochodzą z trzech sklepów, które zatrzymani okradli w grudniu.

Wczoraj 21-latek i 23-latek usłyszeli zarzuty kradzieży mienia o łącznej wartości ponad 2.800 złotych. Grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania trzeciego sprawcy.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

One thought on “Bialscy kryminalni ukrócili darmowe “pokupki”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.