Bialscy kryminalni ujawnili ponad 2 kg marihuany

Bialscy kryminalni ujawnili ponad 2 kg marihuany

Bialscy kryminalni ujawnili ponad 2 kg marihuany. Właścicielem narkotyków okazał się 25-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna wpadł podczas przewożenia środków odurzających. Dzisiaj 25-latek został tymczasowo aresztowany. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Styrzyniec policjanci bialskiej drogówki oraz kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Mercedes. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego wynikało, że siedzący za kierownicą 25-latek przewozić może znaczne ilości środków odurzających.

W trakcie przeszukania auta informacje te potwierdziły się. W znajdującej się torbie podróżnej, 25-latek przewoził dwa worki foliowe z zawartością suszu koloru zielonego. Wstępne badanie testerem wskazało, iż jest to marihuana. Policjanci zabezpieczyli w samochodzie ponad 2 kg narkotyków. Dodatkowo ujawnili marihuanę również w miejscu zamieszkania mężczyzny.

25-latek został zatrzymany, a następnie doprowadzony na przesłuchanie do prokuratury. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.