Białorusini w przerobionych samochodach przemycali papierosy
Izba Administracji Skarbowej Terespol

Białorusini w przerobionych samochodach przemycali papierosy

Funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Terespolu udaremnili przemyt do Polski blisko 3 tys. paczek papierosów. Przemytnicy stracili nielegalny towar i przystosowane do przemytu samochody.

W skontrolowanym w niedzielę (27.05) peugeocie funkcjonariusze znaleźli 980 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Kierujący pojazdem Białorusin odmówił składania wyjaśnień. Nielegalny towar mężczyzna ukrył w przerobionej grodzi.
Z kolei w fordzie na białoruskich numerach rejestracyjnych papierosy upchane były niemal we wszystkich możliwych skrytkach konstrukcyjnych oraz skrytkach powstałych po odpowiednich przeróbkach auta. Właściciel towaru pokusił się o ukrycie nielegalnych wyrobów nawet w kołach jezdnych pojazdu. Dodatkowo funkcjonariusze służby celno-skarbowej przez wiele godzin wydobywali papierosy m.in. z drzwi, siedzeń, dachu, podłużnic, podszybia, nagrzewnicy, spod wykładzin i in.
Nie mniej zaskakujące było tłumaczenie kierowcy, który twierdził, że nie wie czyją własnością są papierosy – w sumie 1937 paczek, samochodem jeździło bowiem wiele osób. Za przejazd do Polski autem z tytoniową „niespodzianką” mężczyzna miał rzekomo otrzymać 20 dolarów.
W obu przypadkach funkcjonariusze służby celno-skarbowej zatrzymali, oprócz nielegalnego towaru, także przystosowane do przemytu pojazdy. Rynkową wartość zajętych papierosów oszacowano na 40 tys. zł.
Źródło: KAS
Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.