Białorusini stracili samochody
Kronika służb Terespol

Białorusini stracili samochody

15 listopada był dla funkcjonariuszy Oddziału Celnego Drogowego w Terespolu kolejnym, zakończonym sukcesem dniem walki z przemytem wyrobów tytoniowych. Tylko w dwóch skontrolowanych pojazdach wykryli oni łącznie 2873 paczki papierosów bez znaków polskiej akcyzy.

Tego dnia do szczegółowej kontroli wytypowano m.in. samochód osobowy marki „Opel” oraz marki „Audi”, oba na białoruskich numerach rejestracyjnych.
W trakcie rewizji „Opla” funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli w dachu, drzwiach i zbiorniku paliwa łącznie 880 paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 12 tys. zł. Do próby przemytu przyznał się 34-letni obywatel Białorusi.
Natomiast w „Audi”, funkcjonariusze ujawnili 1993 paczki papierosów bez znaków polskiej akcyzy. Kontrabanda o wartość rynkowej 26,9 tys. zł była ukryta w panelu za radiem, oparciach siedzeń oraz drzwiach pojazdu. Właścicielem „trefnego” towaru okazał się kierowca, 21-letni Białorusin.
Postępowania w obu sprawach prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej, a pojazdy użyte do nielegalnego procederu zostały zajęte na poczet grożących kar.
Źródło: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej
Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.