Białorusin zgromadził prawie 1000 kartonów papierosów
Kronika policyjna Terespol

Białorusin zgromadził prawie 1000 kartonów papierosów

Prawie 10.000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli wczoraj policjanci w wynajmowanych przez 30-letniego Białorusina magazynach w Terespolu. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia i trafił do policyjnego aresztu. Straty Skarbu Państwa z powodu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły prawie 170.000 złotych.

Wczoraj wieczorem terespolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości akcyzowej uzyskali informację, że 30-letni obywatel Białorusi może posiadać przy sobie nielegalne papierosy. Na ulicy 3 Maja w Terespolu doszło do legitymowania mężczyzny. Kryminalni znaleźli przy nim 250 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz dwa pęki kluczy. Mundurowi ustalili, że mogą to być klucze do niewielkich magazynów, które można wynająć w Terespolu.

Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Kluczami znalezionymi przy mężczyźnie udało im się otworzyć dwa magazyny. Znaleźli w nich  9.800 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ponieważ 30-latek nie przyznawał się do wynajmowania magazynów, policjanci przejrzeli zapisy zainstalowanych na nich kamer monitoringu. Znaleźli nagranie, jak mężczyzna otwiera obydwa pomieszczenia i wchodzi do nich.

30-latek został zatrzymany do wyjaśnienia i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj będą wykonywane z nim czynności procesowe. Za popełnienie przestępstwa skarbowego grozi mu wysoka kara i przepadek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 167.000 złotych.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.