roaming free białoruś ukraina

Białoruś, Ukraina i pozostałe kraje Partnerstwa Wschodniego bez roamingu

Idźcie i siejcie ;)

Utworzenie systemu wolnego od roamingu między UE a krajami Partnerstwa Wschodniego zaproponowali eurodeputowani na wtorkowym posiedzeniu komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego dotyczącym tej inicjatywy. W czerwcu ma się odbyć szczyt Partnerstwa Wschodniego.

Oprócz większego wsparcia finansowego dla krajów Partnerstwa Wschodniego*, wspomagania procesów demokratycznych, znalazła się poprawka dotycząca jak najszybszego utworzenia systemu wolnego od roamingu między UE a krajami Partnerstwa Wschodniego, w tym graniczącymi z Polską Białorusią i Ukrainą. Uzasadnieniem dla takiej inicjatywy są nadmierne opłaty roamingowe, które utrudniają działalność gospodarczą i stanowią znaczne obciążenie dla mieszkańców.

Więcej informacji znajdziecie w >>>Zalecenie Parlamentu Europejskiego dla Rady, Komisji i wiceprzewodniczącej Komisji/wysokiej przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa w sprawie Partnerstwa Wschodniego w perspektywie szczytu w czerwcu 2020 r.<<<

*Partnerstwo Wschodnie to polityka zagraniczna Unii Europejskiej realizowana w ramach Europejskiej Polityki Sąsiedztwa skierowana do sześciu państw: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.