policja biała podlaska

Bez uprawnień i z 3 promilami

Podzielcie się informacją

Niemal 3 promile alkoholu miał w organizmie 31-latek podróżujący drogą gminną w miejscowości Hrud. Nie miał za to uprawnień do kierowania, gdyż … nigdy ich nie zrobił. Mężczyzna wpadł na miejscu wskazanym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przed weekendem policjanci bialskiej drogówki wykonywali czynności w związku z zagrożeniami wskazanymi w KMZB. Jedna z nich dotyczyła kierowania w stanie nietrzeźwości. Do tego przestępstwa miało dochodzić w miejscowości Hrud. Podczas trwającej służby mundurowi zatrzymali tam do kontroli kierowcę osobowego Seata.

Za kierownicą siedział 31-latek, od którego mundurowi wyczuli silny zapach alkoholu. Urządzenie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ustalili też, że „amator jazdy na podwójnym gazie” nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż… nigdy ich nie robił.

Mężczyzna trafił do komendy, natomiast Seat został zholowany na parking strzeżony. 31-latek usłyszał już usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami tłumaczył, ze wyjechał tylko po tosty. Za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych do 15 lat oraz wysoki

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.