Bez "prawka" i z 3 promilami

Bez “prawka” i z 3 promilami

Idźcie i siejcie ;)

Bialscy policjanci zatrzymali 28-letniego kierowcę VW, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Gdy mundurowi zatrzymali auto „pirata drogowego” okazało się, że mężczyzna ma w organizmie niemal 3 promile alkoholu, nie posiada też prawa jazdy. Nieodpowiedzialny kierowca w takim stanie przewoził pasażera. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 10:30 na skrzyżowaniu ul. Zamkowej i Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli VW-na, którego zarówno kierowca jak też pasażer nie stosowali się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Podejrzenia wzbudzał też sposób jazdy kierowcy.

Kiedy mundurowi zrównali się z pojazdem dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Mężczyzna nie stosował się jednak do wskazówek. Na widok mundurowych, z pasa do skrętu w lewo kierowca VW pojechał prosto, próbując uniknąć kontroli.

Policjanci natychmiast ruszyli za kierowcą. Ten nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, cały czas zwiększając prędkość. Na ul. Zamkowej policjanci zablokowali VW uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Za kierownicą pojazdu siedział 28-letni mieszkaniec gm. Hanna. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykonane przez mundurowych potwierdziło niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo „amator jazdy na podwójnym gazie” nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż jak oświadczył zostały mu zatrzymane kilka lat wcześniej. Potwierdzili to mundurowi wykonujący czynności w sprawie.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.