Bez ADR bez cmrki i bez zabezpieczenia ładunku

Bez ADR, bez „cmrki” i bez zabezpieczenia ładunku

Podzielcie się informacją

Brak wymaganych dokumentów, niezabezpieczony ładunek i nieprawidłowe oznakowanie big-bagów podczas przewozu 22 ton kulek polimerycznych z Małaszewicz do Łańcuta, ujawnili podczas kontroli w m. Woroniec (DK 2) inspektorzy transportu drogowego z WITD w Lublinie. Pojazd zawrócono do nadawcy, gdzie zakończono przewóz.

W piątek 22 kwietnia br., inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie skontrolowali, należący do polskiego przewoźnika, ciągnik siodłowy z naczepą. Skład przewoził z Małaszewicz do Łańcuta ładunek 22 ton kulek polimerycznych ekspandujących (UN 2211). Jest to towar niebezpieczny, który powinno się przewozić w reżymie przepisów ADR.

Jak się okazało, kierowca nie posiadał wymaganego dokumentu przewozowego, a kontrola ładowni wykazała dalsze nieprawidłowości. Ładunek nie zabezpieczono przed ewentualnym przemieszczeniem się, a oznakowanie big-bagów nie spełniało wymagań prawnych w zakresie transportu takiego ładunku.

Ponieważ nie było możliwości usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości podczas kontroli, pojazd zawrócono do nadawcy, gdzie został rozładowany.

Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości 2.600 zł. W toku prowadzonych czynności wyjaśniających badana będzie także w odpowiedzialność nadawcy i załadowcy w zakresie przyczynienia się ich do stwierdzonych naruszeń.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: ITD
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.