Będą nowe latarnie oraz czujniki powietrza
Z Białej Podlaskiej Z Ratusza

Będą nowe latarnie oraz czujniki powietrza

Miasto podpisało umowę o dofinansowanie z funduszy unijnych projektu „Budowa energooszczędnego oświetlenia na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska – etap I”. Jego wartość to ponad 1,2 mln, dofinansowanie unijne to blisko 1 mln zł.

Zakres projektu obejmuje budowę energooszczędnego oświetlenia ulicznego w technologii LED na osiedlu „Pieńki” (ulice: Jastrzębia, Sowia, Gołębia, Lisia, Sobolowa, Opieńkowa, Borowikowa, Sarnia, Jaskółcza, Barwinkowa), ul. Żeromskiego, ul. Warszawskiej (I etap), ul. Granicznej, ul. Ziemiańskiej, ul. Mieszczańskiej oraz przebudowę istniejącego oświetlenia ulicznego tradycyjnego (oprawy sodowe) na oświetlenie LED w ul. Warszawskiej, Bema i Pułaskiego (II etap). W liniach oświetleniowych wybudowanych w ramach projektu zainstalowane zostaną reduktory mocy w celu obniżenia mocy oświetlenia i redukcji zużycia energii w późnych porach nocnych.

W ramach projektu miasto stworzy system pomiaru zanieczyszczenia powietrza i informowania mieszkańców. Jeszcze w tym roku 10 czujników mierzących stężenie pyłu zawieszonego w powietrzu zostanie zintegrowanych z miejską aplikacją i stroną internetową. Projekt jest realizowany w ramach Strategicznych Inwestycji Terytorialnych (SIT) miasta Biała Podlaska, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Łączna wartość SIT w Białej Podlaskiej wynosi ponad 105 mln zł.

Źródło: bialapodlaska.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.