czujniki jakości powietrza
Terespol Z Białej Podlaskiej

Będą czujniki jakości powietrza

Zakończyło się głosowanie na zewnętrzne czujniki jakości powietrza w ramach konkursu “wiem czym oddycham” organizowanym przez Aviva. W naszym regionie znajdą się dwa czujniki.

O akcji informowaliśmy w artykule Zagłosuj na czujnik jakości powietrza w Białej Podlaskiej, w naszym regionie znajdą się dwa czujniki jakości powietrza w Białej Podlaskiej ul. Kościuszki 26, oraz w Kobylanach ul. Słoneczna 109. Szkoda tylko, że nie nasze głosy a decyzja komisji konkursowej zdecydowała o przyznaniu czujników. Dwa możliwe wnioski się z tego nasuwają: mało osób wiedziało o akcji lub po prostu ludziom to zwiędłym kalafiorem dynda.

Ale dość tego smędzenia, może o samych czujnikach. Czujniki to niewielkie i proste w montażu urządzenie o wymiarach około 8×16 cm i wadze około 360 gramów. Poprzez czujniki możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika. Czujnik musi być zamontowany na zewnątrz, a do funkcjonowania potrzebuje jedynie dostępu do prądu oraz zasięgu działania telefonii komórkowej.

Zapewne po zainstalowaniu wybrane lokalizacje będą dostępne na mapie stanu jakości i poziomu zanieczyszczeń powietrza.

Najważniejsze, żeby chciało się komuś chcieć.

Polub nas i obserwuj:
Rafał Kozak
Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie? Nie, poznajemy ich po tym jak reagują na Twój sukces.
https://www.bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.