"Baza" z kradzionymi meblami

“Baza” z kradzionymi meblami

Idźcie i siejcie ;)

Bialscy policjanci ustalili sprawców kradzieży z włamaniem do domku letniskowego na terenie miasta. Okazało się, że czterej nastolatkowie postanowili wykorzystać meble, by zrobić sobie ”bazę”, w której spędzali czas. Policjanci ustalili, że to nie jedyny czyn na koncie młodzieńców. Teraz zajmie się nimi Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W miniony poniedziałek dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o kradzieży z włamaniem do domku letniskowego na terenie miasta. Sprawcy wykorzystując nieobecność właściciela z terenu działki skradli meble ogrodowe i grilla, a z wnętrza domku pochodnie oraz węgiel drzewny. Wartość strat oszacowana została przez właściciela na kwotę ponad tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. W trakcie czynności w zaroślach nieopodal ogródków działkowych policjanci odnaleźli częściowo uszkodzone przedmioty. Szybko ustalili również personalia osób mogących mieć związek ze sprawą. Okazali się nimi czterej nastolatkowie w wieku od 11 do 13-lat, mieszkańcy Białej Podlaskiej.

13-latkowie oraz ich młodszy kolega, którzy rozmawiali ze stróżami prawa, przyznali się do kradzieży. Dodali, że meble, które znajdowały się w zaroślach przynieśli do tworzonej przez siebie „bazy”. To właśnie tam spotykali się spędzając wolny czas.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawą ustalili, że nie jest to jedyne zdarzenie z udziałem tych nastolatków. We wrześniu i październiku ubiegłego roku doszło do dwóch włamań do nowobudowanego domu na terenie Białej Podlaskiej. Tu wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 500 zł. Teraz sprawą młodzieńców zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

"Baza" z kradzionymi meblami

Źródło: POLICJA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.