Baza musi być umeblowana
Kronika służb

Baza musi być umeblowana

Baza musi być umeblowana – do takiego wniosku doszła grupa nastolatków szkoda, że meble były kradzione. Bialscy policjanci ustalili sprawców kradzieży mebli ogrodowych na szkodę mieszkańca gminy Biała Podlaska. Wartość skradzionych rzeczy wyniosła około 4 tys. zł. Okazało się, że czterej nastolatkowie, postanowili wykorzystać je do umeblowania stworzonej przez siebie „bazy” w której spędzali czas. Meble wróciły już do właściciela, natomiast nastolatkami zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym pochodzenie pozostałych przedmiotów znajdujących się w “bazie nastolatków”.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w miejscowości Rakowiska. Nieznani sprawcy, wykorzystując nieobecność domowników z terenu posesji skradli meble ogrodowe. Ich łupem padły krzesła oraz stół, które pokrzywdzony oszacował na kwotę około 4 tys. zł. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, którzy szybko ustalili personalia osób mogących mieć związek ze sprawą. Okazali się nimi czterej nastolatkowie w wieku od 14 do 16-lat, mieszkańcy gminy Biała Podlaska.

Nieletni, którzy rozmawiali już ze stróżami prawa, przyznali się do kradzieży. Dodali, że meble, które znajdowały się na terenie „lasku” pomiędzy sąsiadującymi miejscowościami, przynieśli do stworzonej przez siebie „bazy”. To w niej właśnie spędzali wolny czas. Meble wróciły już do właściciela, natomiast sprawą nieletnich zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym pochodzenie pozostałych przedmiotów znajdujących się w “bazie nastolatków”.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.