Automobilklub Bialskopodlaski na Mistrzostwach Polski w turystyce samochodowej
Aktualności z powiatu AutoMoto Z Białej Podlaskiej

Mistrzostwa Polski w turystyce samochodowej zakończone. W sobotę 16 listopada w Łodzi odbyła się Gala Mistrzów w turystyce i nawigacji samochodowej. W Turystycznych Samochodowych Mistrzostwach Polski i Turystycznym Pucharze Polski wzięło udział 294 kierowców i 313 pilotów reprezentujących 13 klubów i 6 okręgów zrzeszonych w Polskim Związku Motorowym. Zostało rozegranych 26 rund eliminacyjnych.

w klasyfikacji zespołowej uplasował się na 2 miejscu. W klasyfikacji indywidualnej zawodnicy automobilklubu z Białej Podlaskiej zdobyli wysokie miejsca, wyjeździli obowiązkowe minimum 10 rund w tym 3 poza macierzystym okręgiem. O zawodnikach z automobilklub bialskopodlaskiego było słychać na imprezach organizowanych w różnych zakątkach Polski m.in. w Warszawie, Poznaniu, Grudziądzu, Kędzierzynie-Koźle, Rudzie Śląskiej, Przasnyszu.
Wyniki naszych zawodników:
– 3 miejsce w TSMP zdobyła Bartłomiej Parafiniuk w klasyfikacji kierowców,
– 6 miejsce w TSMP zdobyła Agnieszka Sakowicz w klasyfikacji pilotów,
– 8 miejsce w TSMP zdobył Marcin Rogulski w klasyfikacji kierowców.
Dodatkowo Bartek zdobył 2 miejsce w klasyfikacji najlepszy kierowca SZ czyli jazda zręcznościowa na czas. Jest to wynik dzięki licznym treningom na Torze Biała Podlaska.
Gratulujemy zwycięzcom i zawodnikom tak licznych startów i do zobaczenia w sezonie 2020.
Samochodowe rajdy turystyczne to sport dla każdego automobilisty. Wystarczy stworzyć 2 osobowy team (kierowca i pilot) i lubić podróżować. Startując w tego typu rajdach poznajemy piękne miejsca Polski. Organizator będzie prowadził nas drogami, aby pokazać i pochwalić się walorami swojego regionu. Do tego kierowcy muszą pokonać specjalne próby zręcznościowe na czas.
Tekst i zdjęcia: Marcin Rogulski