Areszty za udzielanie oraz posiadanie narkotyków

Areszty za udzielanie oraz posiadanie narkotyków

Podzielcie się informacją

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosował wczoraj bialski sąd wobec dwóch mieszkańców miasta w wieku 23 i 26 lat. Mężczyźni usłyszeli między innymi zarzuty udzielania narkotyków. 26-latek odpowiadał będzie również za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W  miniony poniedziałek kryminalni bialskiej komendy weszli do miejsca zamieszkania 26-latka. Z informacji policjantów wynikało, że mężczyzna posiadać może znaczne ilości narkotyków.

Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili dwa woreczki: z krystalicznym proszkiem oraz suszem roślinnym. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to marihuana oraz mefedron. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia ponad 500 porcji dealerskich tych narkotyków. 26-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna podejrzany jest też o udzielanie narkotyków.

Realizując czynności w sprawie, kryminalni zatrzymali również 23-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, który podejrzewany był o udzielanie mężczyźnie narkotyków. Dodatkowo w  jego miejscu zamieszkania policjanci ujawnili  marihuanę. Przed weekendem Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec obydwu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do sprawy dodatkowo zatrzymany został 30-letni mieszkaniec gminy Wisznice, który podejrzewany był o udzielanie narkotyków. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny. Po przeprowadzeniu badania potwierdzili, że jest o marihuana, która wystarczyłaby do sporządzenia ponad 50 porcji dealerskich tego narkotyku. W jego przypadku prokurator zastosował środek w postaci dozoru Policji.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.