Areszt za rozbój dla 28-latka
Kronika służb Z Białej Podlaskiej

Areszt za rozbój dla 28-latka

Areszt za rozbój dla 28-latka. Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 28-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju na swoim znajomym. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie Białej Podlaskiej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 28-latek, który odwiedził swojego znajomego w pewnym momencie zażądał od niego użyczenia auta. Kiedy ten odmówił, 28-latek zaatakował mężczyznę, po czym zerwał z jego szyi łańcuszki. Kiedy pokrzywdzony, nie odzyskał utraconego mienia całą sprawę zgłosił na policję.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Przeciwko Mieniu bialskiej komendy, zatrzymali 28-latka do wyjaśnienia.  Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej, na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 28-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do lat 12 pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Areszt za rozbój dla 28-latka

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.