Areszt dla 26-latka z Białej Podlaskiej

Areszt dla 26-latka z Białej Podlaskiej

Idźcie i siejcie ;)

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosowano wobec 26-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do domu swojej krewnej. Łupem sprawcy padła karta bankomatowa oraz kody dostępu. Z konta pokrzywdzonej sprawca przelał ponad 3.5 tys. zł. Nie jest to jedyny czyn na koncie 26-latka. Pod koniec czerwca odpowiadał za krótkotrwałe użycie pojazdu oraz kradzież znajdujących się w nim przedmiotów. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w połowie lipca br. na terenie Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca włamał się do domu jednorodzinnego. Jego łupem padła karta bankomatowa oraz kody do autoryzacji przelewów bankowych. Po tym „amator cudzego mienia” wykonał przelewy z konta pokrzywdzonej. Wartość strat oszacowano na kwotę ponad 3,5 tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia. Nie jest to jedyny czyn na koncie mężczyzny. Pod koniec czerwca mężczyzna odpowiadał bowiem za krótkotrwałe użycie pojazdu oraz kradzież znajdujących się w nim przedmiotów. Wówczas został  też objęty dozorem Policji.

26-latek zarzuty usłyszał w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwa. W minioną sobotę Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.