Anaboliki na granicy
Izba Administracji Skarbowej Terespol

Anaboliki na granicy

Kilkaset ampułek z zawartością środków o działaniu anabolicznym przejęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Terespolu.

W czwartek (26.04) funkcjonariusze kontrolowali osobowego mercedesa, którym kierował 43-letni obywatel Izraela, mieszkający w Brześciu. W należącym do kierowcy bagażu mundurowi znaleźli sterydy anaboliczne – w sumie 380 ampułek. Przesłuchany mężczyzna wyjaśnił, że anaboliki kupił w Moskwie, w jednej z aptek. Miał dostarczyć je wcześniej umówionej osobie z powiatu bialskiego. Za przysługę obiecano mu 15 dolarów. Mężczyzna twierdził, że nie wiedział, iż tego typu towarów przez granicę przewozić nie wolno.

Funkcjonariusze wszczęli przeciwko 43-latkowi sprawę karną skarbową. Za próbę nielegalnego wprowadzenia na terytorium Polski środków farmakologicznych może mu grozić też odpowiedzialność karna w związku z naruszeniem przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne.

Zatrzymane przez funkcjonariuszy KAS substancje to hormon wzrostu oraz środek podnoszący wydolność organizmu, któremu przypisuje się właściwości stymulujące metabolizm i wspomagające krążenie krwi, wykorzystywany w sporcie głównie w dyscyplinach wytrzymałościowych i siłowych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami leki i farmaceutyki można przewozić przez granicę tylko na własne potrzeby lecznicze. Maksymalna ilość to pięć najmniejszych opakowań leku. Bez specjalnego zezwolenia całkowicie zakazany jest przewóz środków odurzających i substancji psychotropowych, w tym również narkotyków uśmierzających ból. Ponadto Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że leki należą do produktów często podrabianych, a przyjmowanie środków nieznanego składu i pochodzenia może grozić utratą zdrowia, a nawet życia.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.