Akcja Dzień Kobiet na drodze

Akcja Dzień Kobiet na drodze

Podzielcie się informacją

Wczoraj policjanci bialskiej drogówki przeprowadzili akcję pod nazwą „Dzień Kobiet na drodze”. Działania promowały bezpieczne zachowania w ruchu drogowym. Na Panie, które zatrzymane zostały do kontroli czekały życzenia i drobny upominek wręczany przez mundurowych.

W związku z wczorajszym świętem wszystkich Pań, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej przeprowadzili akcję pod nazwą „Dzień Kobiet na drodze”. Mundurowi promowali bezpieczeństwo kobiet za kierownicą. Podczas przeprowadzonych kontroli drogowych funkcjonariusze przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracali uwagę między innymi na zapięte pasy bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdów, a także trzeźwość kierujących.

Paniom, które jechały zgodnie z przepisami poza wręczonymi kwiatami policjanci przekazywali również słowa uznania za bezpieczną jazdę. Natomiast te Panie, które popełniły drobne wykroczenia mogły liczyć również na większą wyrozumiałość mundurowych. W każdym jednak przypadku funkcjonariusze przypominali jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów zwracając uwagę na to, że każde nawet najdrobniejsze przewinienie na drodze może nieść ze sobą poważne konsekwencje.

Tego typu akcje mają uświadomić wszystkim, jak bardzo ważna jest znajomość przepisów ruchu drogowego i stosowanie się do nich. Natomiast upominki przygotowane dla Pań były miłym zaskoczeniem i wywołały uśmiechy na ich twarzach.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.