AFIS wskazał sprawczynię kradzieży

AFIS wskazał sprawczynię kradzieży

Idźcie i siejcie ;)

Za kradzież pieniędzy odpowie 30-letnia mieszkanka Warszawy. Kobieta podejrzana jest o kradzież 6,5 tysiąca złotych. Do zdarzenia doszło w połowie 2018 roku na terenie Białej Podlaskiej. Na jej udział w zdarzeniu wskazał system AFIS, do którego wprowadzono zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady linii papilarnych. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

W połowie 2018 roku do bialskiej komendy zgłosiła się mieszkanka miasta. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że została okradziona. Do jej drzwi zapukała nieznajoma podająca się za pracownicę administracji bloku, która pod pretekstem sprawdzenia ciśnienia wody weszła do mieszkania.

Nieznajoma kazała odkręcić wodę w łazience, natomiast sama wykorzystując nieuwagę właścicielki dokonała kradzieży znajdującej się w kredensie gotówki. Łupem „amatorki cudzego mienia” padło 6,5 tysiąca złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, personalia osoby podejrzewanej o udział w sprawie. Okazało się, że jest to obecnie 30-letnia mieszkanka Warszawy. Kobieta została zatrzymana przez mundurowych i doprowadzona do bialskiej jednostki. Wczoraj usłyszała zarzut.

Pociągnięcie do odpowiedzialności 30-latki było możliwe między innymi dzięki pracy technika kryminalistyki, który na miejscu przestępstwa zabezpieczył ślady linii papilarnych. Odbitki wzoru linii papilarnych zostały przesłane do policyjnej bazy danych AFIS. System przez te lata dokładnie analizował i porównywał nowe rejestracje pojawiające się w bazie z zabezpieczonymi śladami.

Podczas kolejnego sprawdzenia okazało się, że należą one do 30-letniej mieszkanki Warszawy. O dalszym losie 30-latki zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.