ADR bez wymaganych tablic

ADR bez wymaganych tablic

Podzielcie się informacją

Nietypowy przebieg miała kontrola białoruskiego pojazdu, który wprawdzie mógł się poruszać podczas obowiązujących świątecznych zakazów ruchu, to kierowca zaniedbał ciążącego na nim obowiązku prawidłowego oznakowania pojazdu tablicami ADR.

W Święto Niepodległości, w godzinach 8:00 – 22:00, obowiązywał zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie patrolowali więc główne szlaki komunikacyjne w celu egzekwowania obowiązującego zakazu.

M.in. w Worońcu (DK 2) zatrzymali do kontroli pojazd należący do białoruskiego przewoźnika. Okazało się, ze pojazd był zwolniony z obowiązujących zakazów, ponieważ przewoził blisko 3 tony łatwopalnej farby. Jak się jednak okazało kierowca, z niewiadomych przyczyn, nie oznakował pojazdu wymaganymi tablicami barwy pomarańczowej. W związku z powyższym kierowcy nakazano oznakowanie pojazdu zgodnie z wymaganiami umowy ADR. Aby kontynuować swą dalszą podróż przewoźnik został zobowiązany do wpłaty kaucji, na poczet grożącej kary pieniężnej, w kwocie 2.000 złotych.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: ITD
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.