policja biała podlaska

… A na tylnej kanapie krata piwa

Idźcie i siejcie ;)

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 19-letni mieszkaniec gm. Stara Kornica. Urządzenie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Młodzieniec nie posiadał też uprawnień do kierowania. W takim stanie przewoził pasażera, a na tylnej kanapie… skrzynkę piwa. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po północy w miejscowości Ludwinów. Policjanci z komisariatu w Janowie Podlaskim zauważyli kierowcę passata, którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenia. Mężczyzna na widok radiowozu znacznie przyspieszył próbując uniknąć kontroli. Gdy mundurowi zatrzymali go, potwierdziły się ich przypuszczenia. Wyczuli od siedzącego za kółkiem młodzieńca woń alkoholu. Badanie wykazało 2 promila alkoholu w jego organizmie.

Mundurowi ustalili dodatkowo, że siedzący za kółkiem 19-letni mieszkaniec gm. Stara Kornica, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Razem z nastolatkiem VW-em podróżował pasażer, a na tylnej kanapie… skrzynka piwa.

O dalszym losie 19-latka zadecyduje sąd. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Młodzieniec odpowie też za popełnione wykroczenie.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem to odpowiedzialność za zdrowie i życie zarówno swoje jak też innych użytkowników dróg. Nietrzeźwy kierujący stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego!

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Janów Podlaski

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Leśna Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.