Ustalili sprawcę na podstawie profilu DNA
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Ustalili sprawcę na podstawie profilu DNA

Bialscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem, do której doszło w lipcu ubiegłego roku w miejscowości Terebela. Kluczem do ustalenia sprawcy był profil DNA. Wczoraj wobec 56-letniego mieszkańca Siedlec Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury  zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał już karę za podobne przestępstwo.

Do zdarzenia doszło w połowie lipca ubiegłego roku. Wówczas sprawcy zdarzenia nie zatrzymali się do kontroli drogowej funkcjonariuszom Służby Celnej i porzucili zakupione kilka dni wcześniej auto. Jak ustalili mundurowi wewnątrz znajdowały się przedmioty pochodzące z włamania do sklepu w miejscowości Terebela. Sprawcy porzucając samochód liczyli, że unikną odpowiedzialności. W tym również celu, wykorzystując nieuwagę poprzedniej właścicielki auta, zabrali  obydwa egzemplarze umowy zakupu samochodu. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady znajdujące się w porzuconym aucie. Wytypowali również mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego czynu. Okazało się, że jest to 56-letni mieszkaniec Siedlec. Porównanie śladów biologicznych w systemie genom potwierdziło wcześniejsze ustalenia operacyjne funkcjonariuszy.

Wczoraj wobec 56-latka Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury  zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, na okres 3 miesięcy. Mężczyzna odpowiadać będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do lat 10 pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Ustalili sprawcę na podstawie profilu DNA

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.