9-latek wjechał rowerem pod auto
Leśna Podlaska Wypadki drogowe

9-latek wjechał rowerem pod auto

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotnie popołudnie w miejscowości Leśna Podlaska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący rowerem 9-latek skręcając w lewo zderzył się z jadącym z przeciwka autem. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił chłopiec kierujący jednośladem. Apelujemy o rozwagę na drodze.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed godz. 17:00 na ul. Łosickiej w Leśnej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem 9-latek skręcając w lewo zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem osobowym marki  VW. Chłopiec prawdopodobnie chcąc skręcić na teren jednej z posesji, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, wjeżdżając pod koła VW-na.

Samochodem kierowała 46-letnia mieszkanka gm. Leśna Podlaska. W chwili zdarzenia kobieta była trzeźwa. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.
W wyniku zdarzenia chłopiec jadący jednośladem doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Rowerzyści to obok pieszych i motocyklistów grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas zderzenia z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością mogą zostać poważnie ranni.

Źródło: KMP Biała Podlaska
Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.