policja biała podlaska

79-letnia mieszkanka gminy Łomazy padła ofiarą oszustów

Idźcie i siejcie ;)

Środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną zastosowany został wobec dwóch mieszkańców powiatu bialskiego w  wieku 24-34 lat. Mężczyźni podejrzani są o usiłowanie oraz oszustwo na szkodę 79-latki. Sprawcy wyłudzili od kobiety ponad 1600 zł, twierdząc, że gotówka trafi do jej syna przebywającego w Zakładzie Karnym. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Wisznicach ustalili, że 79-letnia mieszkanka gminy Łomazy padła ofiarą oszustów. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że od początku czerwca kobieta odebrała szereg telefonów od nieznanego mężczyzny.  Sprawca podawał się, za wychowawcę w Zakładzie Karnym, w którym przebywa syn pokrzywdzonej. Rzekomy wychowawca informował ją co dzieje się u syna, twierdził też że konieczne jest przekazanie pieniędzy za pośrednictwem różnych osób.

W ten sposób pod różnymi pretekstami pokrzywdzona przekazała ponad 1600 zł. Podczas ostatniej próby przejęcia pieniędzy, funkcjonariusze wisznickiego komisariatu zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku zdarzenia. Okazało się, że jest to 24-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W trakcie prowadzonych czynności policjanci zatrzymali do sprawy kolejnego mężczyznę 34-letniego gm. Tuczna.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Wobec 24-latka jak też jego 34-letniego kompana Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączony z zakazem zbliżania oraz kontaktowania się z pokrzywdzoną. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Wisznice

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Łomazy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.