76-letnia mieszkanka Terespola sprzedawała alkohol i papierosy

76-letnia mieszkanka Terespola sprzedawała alkohol i papierosy

Idźcie i siejcie ;)

Za wyrabianie i sprzedaż napojów spirytusowych bez wymaganego wpisu do rejestru odpowie 76-letnia mieszkanka Terespola. Z ustaleń policjantów wynikało, że kobieta może rozlewać i sprzedawać napoje spirytusowe. W miejscu jej zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli „nielegalny” alkohol oraz papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kobieta odpowiadać będzie też za wręczenie funkcjonariuszom korzyści majątkowej. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci  komisariatu w Terespolu ustalili, że 76-letnia mieszkanka miasta może rozlewać i sprzedawać napoje spirytusowe niewiadomego pochodzenia. Ustalili również „klienta”, który zakupił nielegalny alkohol. W środę (22.07 ) policjanci weszli na teren posesji zajmowanej przez kobietę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli  rozrobiony już alkohol. Funkcjonariusze zabezpieczyli też ponad 180 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W trakcie prowadzonych działań 76-latka, chcąc uniknąć odpowiedzialności, postanowiła wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności.

O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowiadała będzie również za wykroczenie skarbowe. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 1600 zł.

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Terespol

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.