Kultura Z Białej Podlaskiej Zaproszenia

Premiera „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

Teatr Słowa działający w Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego podjął w sezonie 2017/2018 próbę inscenizacji „Wesela”, w wielką narodową rocznicę odzyskania niepodległości Polski. „Wesele” jest wciąż aktualne, kieruje do nas żywe, uniwersalne przesłanie – jesteśmy odpowiedzialni za los własnego narodu, za jego niepodległość.

Teatr Słowa działa od 2002 r. ma charakter wielopokoleniowy – od uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum – do seniorów – i oni stanowią trzon zespołu. Zmęczeni codziennością, czuja się nagle potrzebni, odmłodzeni. Teatr leczy, łagodzi samotność, monotonię życia. Teatr działa obecnie w Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Reżyserem jest Jan Gałecki przy współpracy żony Elżbiety – polonistki, krytyka, doradcy.

Teatr Słowa podjął w sezonie 2017/2018 próbę inscenizacji „Wesela”, w wielką narodową rocznicę odzyskania niepodległości Polski. „Wesele” jest wciąż aktualne, kieruje do nas żywe, uniwersalne przesłanie – jesteśmy odpowiedzialni za los własnego narodu, za jego niepodległość.

W obsadzie „Wesela” są aktorzy z doświadczeniem scenicznym, jak panie: Gertruda Matysek, Grażyna Malczyk, Danuta Szaniawska, Bożena Juchimiuk, Teresa Czekaj siostry Julia i Zosia Orlik; panowie: Edward Burta, Tadeusz Humin, Adam Korszun (aktor, malarz, scenograf), Grzegorz Szypulski oraz debiutanci, panie: Ewelina Litwiniuk, Maria Barszcz, panowie: Dariusz Bieliński, Marek Maliszewski, Maciej Golba, Klaudiusz Kawka. Jest to wspaniały zespół ludzi z pasją, wiedzą, ludzi życzliwych, kulturalnych, odpowiedzialnych, konsekwentnych w działaniu, otwartych na relację
z drugim człowiekiem, wrażliwych na piękno polskiego słowa.

Premiera spektaklu „Wesele”: 8 kwietnia 2018 r. w Białej Podlaskiej

 

„Strójcie mi, strójcie narodowa scenę,

Niechże ujrzę, jak dusza wam płonie; (…)

Teatr narodu. Sztuka, polska sztuka! (…)

Chcemy w teatrze tym Polskę budować!

(St. Wyspiański „Wyzwolenie”)

 

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Jan Gałecki

SCENOGRAFIA: Adam Korszun

KOSTIUMY: Małgorzata Maciejewska

EFEKTY DZWIĘKOWE: Adam Korszun

NAGŁOŚNIENIE: Marcin Kalicki

OŚWIETLENIE: Paweł Kędra

Premiera „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

Źródło: BCK

 

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.