58-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej usłyszał zarzut nielegalnej produkcji alkoholu

58-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej usłyszał zarzut nielegalnej produkcji alkoholu

Idźcie i siejcie ;)

Bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 58-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna podejrzany jest o nielegalną produkcję alkoholu. Podczas przeszukania jego posesji policjanci znaleźli aparaturę do produkcji oraz 17 litrów gotowego już produktu. Wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zakazane i podlega karze do roku pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą bialskiej komendy na podstawie własnych ustaleń zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o  nielegalną produkcję alkoholu. W piątek funkcjonariusze weszli na teren jego posesji. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych ujawnili aparaturę oraz przyrządy do produkcji alkoholu etylowego. Znaleźli tam również 17 litrów gotowego alkoholu. Sprzęt zabezpieczono przez policjantów.

58-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki traktowany jest jak przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku. Mężczyzna będzie tez musiał pożegnać się z zabezpieczonym sprzętem i wyprodukowanym alkoholem.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.