Plantacja marihuany w gminie Tuczna

45-latek z Międzyrzeca Podlaskiego uprawiał konopie indyjskie

Idźcie i siejcie ;)

Zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszał 45-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Na terenie jego posesji policjanci ujawnili kilkanaście roślin konopi w różnej fazie wzrostu, natomiast w miejscu zamieszkania marihuanę. O dalszym losie 45-latka zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienie wolności. Wczoraj wobec mężczyzny zastosowany został dozór Policji.

Policjanci powiatu bialskiego cały czas prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Kolejnym efektem pracy policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy oraz kryminalnych z Międzyrzeca Podlaskiego jest zatrzymanie 45-letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego. W minioną środę funkcjonariusze weszli na teren zamieszkiwanej przez niego posesji. Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że mężczyzna może uprawiać konopie indyjskie. Na miejscu potwierdzili tą informacje.

W trakcie przeszukania posesji funkcjonariusze ujawnili kilkanaście roślin w różnej fazie wzrostu. Niektóre z nich sięgały niemal  1,5 m wysokości. Dodatkowo na terenie posesji funkcjonariusze ujawnili susz. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to marihuana. Rośliny wraz z narkotykami zabezpieczono natomiast 45-latek zatrzymany został do wyjaśnienia.

Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Uprawa jak też posiadanie zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Wczoraj prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór Policji. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 3 tys. zł.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Międzyrzec Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.