Traktorzysta z 3 promilami
Konstantynów Kronika służb

4 promile alkoholu u kierowcy osobowego Renaulta

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 50-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski. W organizmie miał niemal 4 promile alkoholu i w takim stanie prowadził osobowego renaulta. Do jego zatrzymania przyczyniła się obywatelska postawa innego uczestnika ruchu, który o swoich podejrzeniach poinformował stróżów prawa. Zdecydowana reakcja zgłaszającego, pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu kierowcy stwarzającego śmiertelne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15:20 w miejscowości Konstantynów. Dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został przez jadącego drogą powiatową kierowcę, o podejrzeniu wobec innego uczestnika ruchu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że styl jazdy kierującego renaultem, może wskazywać, iż jest on nietrzeźwy. Mężczyzna m.in.  wyprzedzał na tzw. ”czołówkę”. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności. W czasie interwencji zgłaszający podał również, w jakiej miejscowości zatrzymał się kierowca auta.

Gdy na miejsce dotarli funkcjonariusze, kierowca osobowego renaulta siedział w zaparkowanym przed jednym ze sklepów samochodzie. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec gm. Janów Podlaski. Mundurowi potwierdzili również podejrzenie zgłaszającego. 50-latek był pijany. Urządzenie wykazało niemal 4 promile alkoholu w jego organizmie. W rozmowie z policjantami początkowo twierdził, że to nie on kierował autem. Teraz amator jazdy “na podwójnym gazie” za swe czyny odpowie przed Sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

BSP

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.