370 tys. na prowadzenie schroniska dla zwierząt
Z Ratusza

370 tys. na prowadzenie schroniska dla zwierząt

370 tys. złotych dotacji otrzyma od Urzędu Miasta Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Azyl na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt z terenu miasta.

Dzisiaj (04.01) w Urzędzie Miasta podpisano umowę pomiędzy reprezentującą Stowarzyszenie  Anną Korolczuk, która także jest miejską radną a Prezydentem Miasta Biała Podlaska Michałem Litwiniukiem. Na ten cel miasto przyznało 370 tys. zł dotacji, w ubiegłym roku było to 350 tys zł. By zniwelować efekt “wow” – że niby tyle kasy –  drugie tyle do prowadzenia schroniska dokłada Stowarzyszenie – zaznaczyła pani prezes.

W 2018 r. do schroniska przy ul. Olszowej trafiło 207 psów, z czego 57 zostało odebranych przez właścicieli, pozostałe 150 zostało adoptowanych, z czego 50 przez mieszkańców Białej Podlaskiej. Wysterylizowano ponad 200 psów a 170 założono czipy.

Przy tej okazji prezydent przedstawił projekt uchwały zwalniającej adoptujących psa ze schroniska z podatku od posiadania psa. Projekt zostanie złożony na najbliższej Radzie Miasta. Zaapelował także o pomoc dla schroniska, w różnej formie: materialnej, czy też wolontariackiej.

Opiekujmy się zwierzętami, pomagajmy i adoptujmy zwierzaki ze schroniska i nie lansujmy się, zwłaszcza przed wyborami.

 

Polub nas i obserwuj:
Rafał Kozak
Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie? Nie, poznajemy ich po tym jak reagują na Twój sukces.
https://www.bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.