370 tys. na prowadzenie schroniska dla zwierząt

370 tys. na prowadzenie schroniska dla zwierząt

370 tys. złotych dotacji otrzyma od Urzędu Miasta Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Azyl na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt z terenu miasta.

Dzisiaj (04.01) w Urzędzie Miasta podpisano umowę pomiędzy reprezentującą Stowarzyszenie  Anną Korolczuk, która także jest miejską radną a Prezydentem Miasta Biała Podlaska Michałem Litwiniukiem. Na ten cel miasto przyznało 370 tys. zł dotacji, w ubiegłym roku było to 350 tys zł. By zniwelować efekt “wow” – że niby tyle kasy –  drugie tyle do prowadzenia schroniska dokłada Stowarzyszenie – zaznaczyła pani prezes.

W 2018 r. do schroniska przy ul. Olszowej trafiło 207 psów, z czego 57 zostało odebranych przez właścicieli, pozostałe 150 zostało adoptowanych, z czego 50 przez mieszkańców Białej Podlaskiej. Wysterylizowano ponad 200 psów a 170 założono czipy.

Przy tej okazji prezydent przedstawił projekt uchwały zwalniającej adoptujących psa ze schroniska z podatku od posiadania psa. Projekt zostanie złożony na najbliższej Radzie Miasta. Zaapelował także o pomoc dla schroniska, w różnej formie: materialnej, czy też wolontariackiej.

Opiekujmy się zwierzętami, pomagajmy i adoptujmy zwierzaki ze schroniska i nie lansujmy się, zwłaszcza przed wyborami.

 

Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial