policja biała podlaska

3,6 promila alkoholu miał w organizmie 41-latek podróżujący oplem

Podzielcie się informacją

3,6 promila alkoholu miał w organizmie 41-latek podróżujący oplem. W poniedziałek wieczorem dzięki informacji przekazanej przez świadka zdarzenia policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Dodatkowo „amator jazdy na podwójnym gazie” posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W poniedziałek przed godz. 22:00 dyżurny bialskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący samochodem osobowym marki opel prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. W miejscowości Konstantynów – Kolonia mundurowi zauważyli jadącego opla, który odpowiadał opisowi świadka.

Gdy samochód zatrzymany został do kontroli drogowej funkcjonariusze ustalili, że kierował nim 41-letni mieszkaniec gm. Konstantynów. Policjanci janowskiego komisariatu od razu wyczuli od mężczyzny woń spożytego alkoholu. Również jego zachowanie świadczyło o tym, że jest pijany. Przeprowadzone badanie potwierdziło ich przypuszczenia. Urządzenie wykazało 3,6 promila alkoholu w organizmie 41-latka. Na koncie mężczyzny dodatkowo „figuruje” dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Konstantynów

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Konstantynów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.