340 kartonów w daewoo
Aktualności z powiatu Kronika służb Terespol

340 kartonów w daewoo

340 kartonów w daewoo – taki okazał się wynik kontroli szczegółowej przeprowadzonej w samochodzie prowadzonym przez 27-letniego Białorusina na granicy w Terespolu.

Do zdarzenia doszło nad ranem w środę (28.06.) na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu. Spośród wielu aut, które w tym samym czasie czekały na przekroczenie granicy, do szczegółowej kontroli funkcjonariusze skierowali m.in. daewoo na białoruskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą pojazdu siedział 27-letni mężczyzna. Na efekt kontroli nie trzeba było długo czekać. Po zdjęciu tylnego zderzaka mundurowi nie mieli już wątpliwości, jaki był cel podróży obywatela Białorusi do Polski. W samochodzie celnicy znaleźli papierosy warte ponad 40 tys. zł.
27-latek, który usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, przyznał się do winy. Wyjaśnił przy tym, że papierosy nie należały do niego, a był jedynie kurierem.
Mężczyzna stracił nielegalny towar, służący do przemytu samochód i 2 tys. zł, które funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet grożącej mu kary.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

 

Źródło: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej

 

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.