policja biała podlaska

33-latek zamknął się w domu jednorodzinnym grożąc, że wysadzi budynek

Idźcie i siejcie ;)

Szybkie i sprawne działanie funkcjonariuszy zapobiegło tragedii, do jakiej mogło dojść wczoraj po południu na terenie gm. Biała Podlaska. 33-latek zamknął się w domu jednorodzinnym grożąc, że popełni samobójstwo wysadzając budynek. Właściwa reakcja funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania desperata.

Wczoraj przed godziną 17 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące interwencji domowej. Z relacji zgłaszającej wynikało, iż znajdujący się pod wpływem alkoholu mąż grozi popełnieniem samobójstwa przez wysadzenie domu przy użyciu butli gazowych.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. 33-letni desperat zamknął się w domu jednorodzinnym. W pokoju którym przebywał miał dwie butle gazowe, które w trakcie całego zdarzenia odkręcał.  By utrudnić mundurowym przeprowadzenie interwencji na teren posesji wypuszczone zostały należące do mężczyzny psy.

W działania na miejscu zdarzenia włączyli się policjanci wszystkich pionów w tym negocjatorzy policyjni, którzy prowadzili rozmowy z zamkniętym w domu 33-latkiem. Funkcjonariusze słyszeli syk odkręcanej butli oraz czuli zapach gazu. Dodatkowo mężczyzna wystawił butlę na parapet okna by pokazać realizację swoich planów. Krzyczał również, że wysadzi cały dom w powietrze.  

W chwili, gdy interweniujący policjanci wyczuli ulatniającą się woń gazu, podjęli natychmiastową decyzję o siłowym wyważeniu drzwi wejściowych. Na miejsce zostały wezwany Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Lublinie. Po dynamicznym wejściu do mieszkania mężczyzna został zatrzymany i trafił do „policyjnego aresztu”. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie 1,7 promila alkoholu.

W działaniach uczestniczyły  też służby ratunkowe – straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz pogotowie energetyczne. Szybkie i sprawne działanie funkcjonariuszy zapobiegło tragedii.  Teraz policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

33-latek zamknął się w domu jednorodzinnym grożąc, że wysadzi budynek
Zabezpieczone butle.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.