3000 paczek w bagażniku u Białorusina

3000 paczek w bagażniku u Białorusina

Idźcie i siejcie ;)

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Terespolu ujawnili niemal 3000 paczek w bagażniku u Białorusina, papierosy były bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar posiadał w bagażniku mitsubishi 22- letni obywatel Białorusi. Łączna kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego to niemal 50 tys zł. Kodeks karno – skarbowy za ten czyn przewiduje grzywnę i przepadek zarekwirowanego towaru.

Wczoraj rano policjanci Wydziału Kryminalnego, Komisariatu Policji w Terespolu, w rejonie przejścia granicznego, zatrzymali do kontroli, samochód osobowy marki Mitsubishi. Z posiadanych informacji wynikało, że 22-letni obywatel Białorusi, kierujący pojazdem,  przewozić może kontrabandę.  Informacje funkcjonariuszy potwierdziły się. Policjanci ujawnili 3000 paczek w bagażniku u Białorusina, które spakowane były worki. Papierosów nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar został zabezpieczony, natomiast mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Dzisiaj również usłyszał zarzut i przyznał się do winy oraz dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci przypominają, że posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno – skarbowych i zagrożone jest karą grzywny oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.