300 kartonów w osobowym Audi
Izba Administracji Skarbowej Terespol

300 kartonów w osobowym Audi

Tysiące paczek papierosów przejmują każdego dnia na wschodniej granicy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Do przewozu nielegalnego towaru przemytnicy najczęściej wykorzystują skrytki w samochodach osobowych.

Plan był prosty – niezauważenie przewieźć nielegalny towar przez granicę. W jego realizacji przeszkodzili jednak funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Terespola, którzy skierowali należące do 46-letniego mieszkańca Białorusi Audi do szczegółowej rewizji. Okazało się, że samochód po brzegi wypełniony jest papierosami. Nielegalne wyroby ukryte były m.in. w drzwiach, kołach jezdnych i kole zapasowym, a także w odpowiednio przerobionym zbiorniku paliwa i butli gazowej.

W trakcie kilkugodzinnej rewizji funkcjonariusze wydobyli z pojazdu w sumie 3 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej 40 tys. złotych. W kontroli pomagał mundurowym pies służbowy Tora, specjalista od wykrywania wyrobów tytoniowych.

Kierowca audi przyznał się do próby przemytu. Funkcjonariuszom wyjaśnił, że papierosy kupił w przygranicznych sklepach na terenie Białorusi i liczył na zysk z ich sprzedaży w Polsce.  Zeznał, że w ukryciu tytoniowej kontrabandy pomógł mu brat, który – jak twierdził mężczyzna – „ma większą wiedzę na temat możliwości pojazdu w tym zakresie”.  

46-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Grozi mu za to wysoka grzywna. Samochód i papierosy trafiły do depozytu Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Do zdarzenia doszło we wtorek 7 maja.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

One thought on “300 kartonów w osobowym Audi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.