Bialscy policjanci sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do przepisów

30 osób ukaranych mandatami za naruszenie przepisów dotyczących bezpieczeństwa podczas epidemii

Idźcie i siejcie ;)

Pomimo licznych apeli, komunikatów to nadal wielu mieszkańców nie respektuje wprowadzonych ograniczeń. Miniony weekend był dużym sprawdzianem dla społeczeństwa i służb mundurowych, w tym bialskich policjantów, którzy wspólnie z innymi służbami sprawdzali respektowanie nowych ograniczeń. Niestety, przez weekend 30 osób zostało ukaranych mandatami za naruszenie przepisów dotyczących bezpieczeństwa podczas epidemii.

Od początku kwietnia br. wprowadzone zostały kolejne obostrzenia przepisów, które mają na celu walkę z pandemią koronawirusa. Umożliwiają one jedynie swobodne przemieszczanie się w celach bytowych, zdrowotnych, zawodowych. Za nami kolejny weekend będący sprawdzianem naszej odpowiedzialności za siebie jak też innym. Policjanci wspólnie z innymi służbami sprawdzali przestrzeganie przez mieszkańców powiatu przepisów ograniczających swobodne poruszanie się i zachowanie zgodne z zasadami izolacji. Niestety pomimo wielu apeli i komunikatów dotyczących właściwych postaw i zachowani, nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. Od piątkowego popołudnia policjanci ukarali mandatami 30 mieszkańców powiatu, którzy rażąco je naruszyli. W 10 przypadkach skierowane zostaną wnioski o ukaranie da sądu.

Dotyczyły one przede wszystkim gromadzenia się, ale także poruszania bez osoby dorosłej. Wczoraj około godz. 17.00 dyżurny Komisariatu w Terespolu otrzymał zgłoszenie dotyczące grupy osób przebywających w rejonie rzeki. Do zdarzenia dojść miała w miejscowości Kijowiec. Policjanci, potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu zastali grupę ośmiu osób, która urządziła tam sobie spotkanie towarzyskie przy grillu. Wszystkie osoby ukarane zostały mandatem karnym w związku z popełnionym wykroczeniem.

Podkreślić należy, że wyciąganie konsekwencji w postaci nakładanych mandatów karnych czy kierowania wniosków do sądu jest ostatecznością stosowaną w przypadku rażącego lekceważenia przepisów. Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy. Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy mają na celu zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.