21 latek podejrzany o uśmiercenie kotów
Janów Podlaski Kronika służb

21 latek podejrzany o uśmiercenie kotów

21 latek podejrzany o uśmiercenie kotów, mężczyzna podejrzany jest o uśmiercenie czterech kotów, należących do jego ojca. Podejrzany usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia  doszło w miniony weekend  na terenie Janowa Podlaskiego. Dzielnicowy Komisariatu Policji w tej miejscowości uzyskał informacje, że jeden z mieszkańców Janowa uśmiercił cztery małe kotki. Policjant zajął się ustalaniem wszelkich okoliczności sprawy. Na  terenie dwóch posesji ujawnione zostały dwa z martwych zwierząt. W czynnościach poza funkcjonariuszami uczestniczył również  lekarz weterynarii, który po wstępnych oględzinach potwierdził, że koty najprawdopodobniej posiadają obrażenia kręgosłupa na wysokości karku.

Do sprawy zatrzymany został 21-letni mieszkaniec posesji. W chwili zatrzymania mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Urządzenie wykazało 0,4 promila alkoholu w jego organizmie. W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał się do uśmiercenia zwierząt, które były własnością jego ojca.

21-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej na wniosek Policji, zastosowała wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

 

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.