20 kilogramów ryb oraz sieci zabezpieczono przy złapanym na gorącym uczynku kłusowniku
Kronika policyjna Wisznice

20 kilogramów ryb oraz sieci zabezpieczono przy złapanym na gorącym uczynku kłusowniku

Za połów ryb bez uprawnień odpowie 58-letni mieszkaniec gminy Hanna. Mężczyzna zatrzymany został na terenie zbiornika wodnego w miejscowości Horodyszcze, podczas wspólnych działań policjantów z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej. Mundurowi zabezpieczyli narzędzia służące do połowu oraz ponad 20 kilogramów złowionych już ryb. Zgodnie z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym nielegalny połów ryb jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w miejscowości Horodyszcze. Policjanci komisariatu w Wisznicach oraz Funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej, uzyskali informacje dotyczące nielegalnego połowu ryb na zbiorniku wodnym. Podczas wspólnych działań, na gorącym uczynku zatrzymany został 58-letni mieszkaniec gminy Hanna.

Mężczyzna płynąc pontonem zbierał rozstawione sieci rybackie, w których znajdowały się już ryby. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 20 kilogramów ryb różnych gatunków oraz ponton i sieci używane przez 58-latka.

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Dzisiaj usłyszy zarzut dotyczący nielegalnego połowu ryb. Zgodnie z ustawą „o rybactwie śródlądowym” grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

20 kilogramów ryb oraz sieci zabezpieczono przy złapanym na gorącym uczynku kłusowniku

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.