2 wypadki: zderzenie czołowe i zderzenie z cyklistą

2 wypadki: zderzenie czołowe i zderzenie z cyklistą

Podzielcie się informacją

W czwartek (28.04) przed godziną 11.00 na krajowej dwójce w miejscowości Żabce. Kierująca volkswagenem 28-latka zderzyła się z jadącym z przeciwka fordem. Godzinę później na ulicy Terebelskiej w Białej Podlaskiej kierowca dostawczaka włączając się do ruchu zderzył się z cyklistą jadącym ścieżką rowerową. W wyniku tych zdarzeń dwie osoby doznały obrażeń ciała. Wyjaśniamy okoliczności oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 11.00 na drodze krajowej numer 2 w miejscowości Żabce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki volkswagen, 28-letnia mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego, zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się czołowo z fordem. Drugim autem kierował  42 -letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała 28-latka.

Do kolejnego wypadku doszło godzinę później na ulicy Terebelskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń będących na miejscu policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Ford Ducato, 42-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego włączając się do ruchu z terenu parkingu zderzył się z cyklistą jadącym ścieżką rowerową. Prawdopodobna przyczyną było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę dostawczaka. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał 21-letni bialczanin kierujący jednośladem. Również w tym przypadku uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Ustalamy okoliczności zdarzeń oraz apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że rowerzyści to obok pieszych i motocyklistów ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W trakcie zdarzenia nie chronią ich pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne. Niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków.

Przypominamy, ze kierowanie pojazdem to odpowiedzialność zarówno za siebie, pasażerów jak i za innych uczestników ruchu drogowego.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Międzyrzec Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.