policja biała podlaska

15-latek odpowie za szereg kradzieży i uszkodzenie mienia

Idźcie i siejcie ;)

Sąd rodzinny zajmie się sprawą 15-latka z  gminy Biała Podlaska. Młodzieniec odpowiadał będzie za szereg kradzieży, uszkodzenia mienia oraz zmuszanie do określonego zachowania. Do zdarzeń doszło w okresie lipiec-sierpień br. na terenie Białej Podlaskiej. Nastolatek trafił już do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, gdyż jak ustalili mundurowi nie powrócił tam w wyznaczonym terminie.

Bialscy policjanci realizując czynności związane z niepowrotem 15-letniego mieszkańca gminy Biała Podlaska do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, ustalili że ma on na swoim koncie szereg czynów karalnych. Młodzieniec podejrzewany był o kradzieże sklepowe na terenie miasta. Do zdarzeń doszło w okresie lipiec-sierpień br. w czasie kiedy chłopak powinien już przebywać w placówce. Łupem „amatora cudzego mienia” padały artykuły spożywcze. Na swoim koncie miał też kradzież alkoholu i papierosów. Łączna wartość strat oszacowano przez pokrzywdzonych.

Podczas próby ujęcia go przez pracownika ochrony, szarpał i popychał mężczyznę próbując uniknąć zatrzymania. Uszkodził też należące do niego okulary. Wartość strat oszacowano przez pokrzywdzonego na kwotę 1 tys. zł.

15-latek zatrzymany został przez policjantów na jednym z bialskich osiedli. Młodzieniec trafił już do ośrodka. O jego losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.