12. Katyńskie Powiatowe Biegi za nami

12. Katyńskie Powiatowe Biegi za nami

Podzielcie się informacją

Po dwuletniej przerwie, w pięknej scenerii, 12 kwietnia odbyły się 12. Katyńskie Powiatowe Biegi Przełajowe w Terespolu. Hasłem przewodnim zawodów było „Podaj rękę Ukrainie”. W ten sposób wsparliśmy sportowców ukraińskich i wyraziliśmy swój sprzeciw wobec agresji Rosji.

Otwarcie było zgodne z ceremoniałem olimpijskim. W apelu poległych wspominaliśmy polskich olimpijczyków zamordowanych w Katyniu. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć prezesa PKOL, Piotra Nurowskiego. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Jackiem Danielukiem i dyrektorzy terespolskich szkół. Rangę imprezy podniosła obecność reprezentantki Polski w biegach długich, Izabeli Paszkiewicz . Nasi wspaniali goście wzięli udział w ceremonii otwarcia, nagradzali najlepszych, wpisywali się do ksiąg pamiątkowych, pozowali do zdjęć. Zabierając głos, burmistrz Jacek Daniluk życzył by uczestnicy, jako sportowcy wystawili piękne świadectwo współzawodnictwa ponad podziałami walcząc w duchu fair play, zgodnie z wartościami olimpijskimi. Uczestnicy Powiatowego Konkursu Plastycznego odebrali nagrody.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, w towarzystwie budzącej się do życia przyrody ruszyło radosne bieganie uczniów reprezentujących większość szkół powiatu bialskiego. Odbyło się 10 biegów na różnych, dostosowanych do wieku dystansach. Frekwencja była znacznie niższa z powodu pandemii i zakazu przebywania na terenie Terespola, a i tak do mety dobiegło niemal 300 osób. Na twarzach finiszujących widać było zmęczeni ale i zadowolenie. Za trud na mecie czekały dyplomy, medale i cenne nagrody. Sponsorami zawodów byli: Urząd Miasta w Terespolu i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz PKOL w Warszawie.

Najlepsi w poszczególnych biegach byli:

kl I-II SP: Władyczuk Michalina – SP nr 3 Międzyrzec, Szymanek Piotr – SP Łomazy,

III – IV: Sławecka Sandra – SP Sławatycze, Świątkowski Kacper – SP Sławatycze,

V- VI: Kupińska Aleksandra – Społeczna SP Biała Podlaska, Lewczuk Szymon – SP nr 1 Terespol,

VII – VIII: Koleśnicka Daria – SP nr 3 Międzyrzec Podl., Pieniak Kacper –SP Zalesie.

W Licealiadzie najlepsi byli: Osipiuk Klaudia – LO Wisznice i Syryjczyk Konrad – ZSZCKR Jabłoń.

Drużynowo igrzyska dzieci wygrała: SP nr 1 Terespol – 55 pkt, igrzyska młodzieży szkolnej SP nr 3 Międzyrzec Podl – 29 pkt, a licealiadę ALO Terespol – 37pkt.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia sport Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.